بادیگارد کیست

بادیگارد کیست ؟

برخلاف تصور اکثر افراد که بادیگاردها را افرادی عظیم جثه تصور می‌کنند. در واقع جثه بزرگ نقش پررنگی برای بادیگارد شدن ندارد، بلکه بادیگاردها افرادی با جثه معمولی و باهوش هستند که به خوبی آموزش دیده‌اند و در شرایط خاص و خطرناک می‌توانند با قدرت و زیرکی خود از افراد مهم دفاع کنند. در این مقاله به صورت تخصصی به این موضوع می‌پردازیم که بادیگارد کیست و شرایط بادیگارد شدن در ایران چیست؟

بادیگارد کیست؟

به طور کلی زندگی انسان به 4 وضعیت سفید، زرد، نارنجی و قرمز تشکیل می‌شود. در واقع بادیگارد برای وضعیت قرمز و نارنجی یا ختی زرد آموزش می‌بیند. البته وظیفه بادیگارد در هر کدام از این وضعیت ها متفاوت است و همین نکته مهم است. زیرا کسی بادیگارد است که بداند در هر کدام از وضعیت ها به خصوص وضعیت قرمز چه اقدامی باید انجام دهد.

شرط داشتن بادیگارد در ایران چیست؟

در ایران هر فردی نمی‌تواند بادیگارد داشته باشد و برای داشتن بادیگارد باید مجوزهای لازم اخذ شود. سپس اگر تشخیص داده شود که شخص در معرض خطر است و نیاز به محافظ شخصی دارد موضوع در شورای امنیت کشور بررسی خواهد شد. یا اینکه توسط مقام قضایی یا شورای استان بررسی شود. پس از آن نیز دستور اجازه داشتن محافظ شخصی به صورت موقت صادر خواهد شد و هیچ گاه نیز دائمی نخواهد بود.

امیدواریم از مطالعه مطلب بادیگارد کیست از سایت تشریفات سفیران لذت برده باشید. در سایت سفیران می‌توانید آموزش تشریفات را نیز مطالعه کنید.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
همکاری می کنید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *