تعریف توریست

تعریف توریست

توریست چیست؟ این واژه به چه معناست؟ به چه کسی توریست می‌گویند؟ در این مقاله با ما همراه باشید تا به تعریف توریست و سایر اطلاعات مرتبط با این موضوع بپردازیم؟

تعریف توریست

اولین بار در فرانسه و در قرن شانزدهم میلادی واژه توریست مورد استفاده قرار گرفت. در آن زمان به اشراف زادگانی که برای کار یا به قصد تحصیلات تکمیلی سفر می‌کردند توریست می‌گفتند. کم کم این واژه برای کسانی که برای تفریح و خوش گذرانی نیز به سفر می‌رفتند مورد استفاده قرار گرفت.

پس توریست یا گردشگر به کسی گفته می‌شود که برای تفریح  به شهر یا کشوری دیگر سفر می‌کند. این در صورتی است که فرد از محل اقامت دائمی خود برای بیشتر از 24 ساعت خارج شود. گردشگر به فردی می‌گویند که برای مدت زمان کمتر از یک سال به محلی دیگر برای اهدافی به جز اهداف کاری سفر کند. مسافر نیز به کسی می‌گویند که بین دو یا چندین مکان سفر کند.

تاریخچه سفر در زندگی انسان

سفر از ابتدای تاریخ بشر در زندگی انسان‌ها نقش پر رنگی داشته است. در گذشته مردم برای به دست آوردن غذا، فرار از خطرات یا زندگی در آب و هوای مناسب سفر می‌کردند. پس از مدتی با پیشرفت امپراطوری‌ها، جاده‌ها ساخته شدند و همین باعث افزایش سفرهای مردم به خصوص به نقاط دور شد. امروزه با پیشرفت تکنولوژی و هنچنین بهبود سطح مالی افراد سفر کردن بیشتر به منظور تفریح صورت می‌گیرد.

امیدواریم از مطالعه این مقاله لذت برده باشید.

سفیران مرجع تخصصی تشریفات

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
همکاری می کنید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *