حمید رضا ماهی صفت

بیوگرافی حمید ماهی صفت

حمید ماهی صفت یا به قول بعضی‌ها، مستربین ایران، یکی از بهترین استندآپ کمدین های ایرانی است که متولد ۲۰ بهمن ماه سال ۱۳۳۸ در شیراز است.

زندگی شخصی

وی پدرشان شیرازی و مادرشان اصفهانی هستند و ۲ خواهر دارد. تحصیلاتش دیپلم ریاضی است و ۲ فرزند دارد که پسر او گرافیست و دخترش، کارشناس نرم افزار است و همسرش خانه دار است.

حمیدرضا ماهی صفت که به بمب خنده ایران معروف است، به غیر از خنداندن مردم که به گفته وی بزرگترین دغدغه زندگی اش است، در کارهای فرهنگی در زمینه‌های قرآن، نماز و جمع آوری روایات اهل بیت(ع)، فعالیت های چشمگیری دارد.

 

 تاریخچه فعالیت‌ها

آخرین نفری که قبل از حمیدرضا ماهی صفت در پشت میکروفن می‌ایستاد و برای مردم لطیفه می‌گفت، سید کریم بود که در سال ۱۳۵۷ از ایران خارج شد و در این زمینه تا قبل از به صحنه آمدن وی در سال ۱۳۷۵ فعالیتی وجود نداشت.

از این سال خنداندن مردم تبدیل به شغل او شد. به گفته خودش، قبل از اینها و یا حتی قبل از انقلاب اسلامی اخلاقش به گونه ای بوده که همیشه باید در جشن ها و مراسم های دوستان و اقوام حاضر می‌بوده تا اینکه جرقه این کار زده شده و با توجه به اینکه آن زمان تازه چند سال از جنگ تحمیلی گذشته بوده و جامعه نیاز زیادی به اینچنین اتفاقات داشته،کار او گرفته است و به گفته وی، او نویسنده برنامه،کارگردان و عوامل پشت صحنه ندارد.

حمید ماهی صفت در تمام شهر های ایران و تقریبا در اکثر کشورهای جهان برنامه اجرا کرده است.

مصاحبه

وی اخیرا مصاحبه ای با ماهنامه راه موفقیت داشته که گوشه هایی از آن را با هم مرور می کنیم:

 

  • انتخاب نام فامیلی ماهی صفت انتخاب پدربزرگم بود شاید می کرده که این اسم نشانه و سمبل پویایی و بی آزاری است.
  • همه مطالب طنزی که در برنامه های خود بیان و اجرا می کنم برگرفته از مسائل اجتماعی و آمیخته ای از لطیفه های رایج در جامعه, SMSها و خاطرات و … است که با انتخاب بهترین سوژه ها آنها را در ذهنم ویرایش می کنم.
  • روز ۱۷ بهمن سال ۸۳ صبح پدرم فوت کرد ولی همان شب چهار برنامه کنسل نشدنی داشتم ولی با این حال سر برنامه رفتم و اتفاقا خیلی انرژی هم گذاشتم و برنامه ها به خوبی اجرا شد ولی… من عاشق کارم هستم و هیچ چیزی برایم مهمتر از شاد کردن مردم نیست.
  • اصلا دوست ندارم مرا با مستر بین مقایسه کنند.
  • بارها در برنامه های خارج از کشور توسط منافقین تهدید شدم ولی همیشه خدا کمکم کرده است.
  • خوشحالم که وسیله خندان مردم هستم.

شما می‌توانید بیوگرافی مجریان صدا و سیما را در سایت سفیران مطالعه کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
همکاری می کنید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *