دیدارهای دیپلماتیک

انواع خوراکی‌هایی که در دیدارهای دیپلماتیک سرو می‌شوند

در این دیدارهای دیپلماتیک سیاسیون دو یا چند کشور با هم ملاقات می‌کنند. این دیدارها بسیار مهم هستند و برگزاری آنها قواعد خاص خود را دارد. میزیبان باید تشریفات خاصی را رعایت کند و مهمانان نیز باید با توجه به آداب و فرهنگ کشور میزبان قوانین خاصی را رعایت کنند. در این مقاله قصد داریم انواع خوراکی ها و غذاهایی که در دیدارهای دیپلماتیک سرو می‌شوند و نحوه سرو آنها را بررسی کنیم.

نحوه سرو غذا در دیدارهای دیپلماتیک

به طور کلی در این دیدارها غذا به میزان کمی سرو می‌شود. غذا را سر همان میز مذاکره سرو کرده تا فضای مذاکره کمی از جدی بودن خارج شده و بتوان با صمیمیت اوضاع را به نفع خود برگردانند. مسئولان پذیرایی باید تا زمانی که دیپلمات ها در حال خوردن غذا هستند، بشقاب آنها را پر کنند و زمانی که غذای فرد در بشقاب باقی ماند به معنای سیر شدن است و باید سرو غذا را متوقف کنند.

چه غذاهایی را باید انتخاب کرد؟

در این قبیل مراسم ها کشور میزبان باید از غذاهای ملی خود سرو کند. انتخاب غذا از بین غذاهای ملی کشور میهمان کار غیر اصولی و نادرستی است. بهترین انتخاب چلو کباب است. کباب هم با گوشت قرمز و هم با گوشت مرغ باید درست شده تا مهمان حق انتخاب داشته باشد.

نحوه سرو نیز مهم است. در نحوه سرو باید به ملیت مهمان توجه کرد. برای مثال عرب ها با دست غذا می‌خورند، اروپایی ها با کارد و چنگال، چینی ها با چاپستیک و … وجود کارد روی میز بسیار مهم است زیرا خارجی ها کباب را با کارد تکه تکه می‌کنند و نمی‌توانند مانند ما از قاشق برای خوردن گوشت استفاده کنند به خصوص کباب هایی مانند شاندیز که سفت هستند. بهتر است. از قاشق تنها برای خوردن سوپ و دسر استفاده می‌شود.

سفیران مرجع تخصصی آموزش تشریفات

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
همکاری می کنید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *