زبان بدن

زبان بدن چیست؟

زبان بدن (یا به انگلیسی : body language) را تن گفت یا تن گفتار ویا زبان اشاره وبرخی هم زبان تن و یا ارتباطات غیر کلامی خطاب می کنند و یا عبارت است از انواع شکل‌های ارتباط غیر کلامی یا رفتاری اشاره می‌کند که یک فرد از طریق رفتارهای فیزیکی خود، بدون آنکه صحبتی بکند با دیگران قادر است، ارتباط برقرار نماید.

این رفتارها می‌تواند مربوط به وضعیت و حالات بدنی (محل قرار گرفتن دستها، پاها، نحوه نشستن، ایستادن، راه رفتن، خوابیدن)، ژستها (حالتها، اطوارها، اَداها)، حرکات و اشارات بدنی، جلوه‌های هیجانی صورت و حرکات چشم‌ها باشد. در کتاب زبان بدن ایرانی ،زبان بدن را این گونه تعریف نموده اند که : به کلیه ژستها حالتها و حرکات ورفتار انسانی و اشارات بدنی و حتی مدل و ژست سخن گفتن و یا حالت ایجاد اصوات بدون صدا را که بنا به سن جنس و قد و وزن و موقعیت جغرافیایی بروز می کند را زبان بدن یا تن گفت ویا تن گفتار و یاارتباطات غیر کلامی می نامند.

منبع: ویکی پدیا

زبان بدن و جلسات رسمی

حرکات بدن کاملا نشان دهنده احساسات درونی یک فرد هستند و با توجه به آنها می‌توان فهمید طرف مقابل چه احساسی دارد. حتی می‌توان با زبان بدن مناسب روی اطرافیان تأثیر گذاشت. به همین دلیل حرکات بدن بسیار مهم هستند.

زبان بدن در جلسات کاری و رسمی بسیار مهم است و اقتدار و اعتماد به نفس شما را نشان می‌دهد. به همین دلیل باید زبان بدن درستی داشته باشید. شاید به همین دلیل است که دیپلمات ها به این موضوع حساس هستند و حتی آموزش می‌بینند.

در مقالات آینده زبان بدن دیپلمات های موفق را بررسی کرده و به شما آموزش می‌دهیم که در جلسات رسمی و کاری مانند سیمنارها، کنفرانس ها، همایش ها و … باید چگونه حرکات بدن خود را کنترل کنید. این مقاله صرفا برای آشنایی و توضیح بیشتر نوشته شده است. مطمئن باشید  مقالات آینده ما جذابتر هستند پس با ما همراه باشید.

آموزش تشریفات توسط سفیران

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
همکاری می کنید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *