فرش قرمز

فرش قرمز چیست و به چه منظور استفاده می‌شود؟

قطعا تا کنون واژه فرش قرمز به گوشتان خورده است. از اسم این فرش ماهیت آن کاملا مشخص است. اما هدف ما در این مقاله این است که برای شما توضیح دهیم فرش‌قرمز برای چه کاری استفاده می‌شود. پس در ادامه با ما همراه باشید.

فرش قرمز چیست؟

فرش‌قرمز یا به انگلیسی red carpet یک نوع فرش ماشینی قرمز است که برای تشریفات و مجالس مهم و بزرگ استفاده می‌شود. اما نکته مهم این است که چرا رنگ قرمز را برای فرش مورد استفاده در تشریفات مهم انتخاب کرده‌اند؟ باید به شما بگوییم که رنگ قرمز بسیار پرجلال و زیبا است، شکوه این رنگ به حدی است که هیچ رنگی به اندازه قرمز نمی‌تواند نشان دهنده شکوه و اهمیت مجلس باشد.

از فرش‌قرمز در چه مراسم‌هایی استفاده می‌شود؟

فرش‌قرمز را برای افراد سرشناس پهن می‌کنند. برای مثال زیر پای سران حکومتی از فرش‌قرمز استفاده می‌شود. البته در جشن‌ها، کنفرانس‌ها، فستیوال‌ها و … نیز می‌توان از فرش‌قرمز استفاده کرد. امروزه از فرش‌قرمز در هتل‌ها یا مجالس معمولی نیز استفاده می‌شود و دیگر محدود به مراسم‌های خاص نیست.

با کمک تشریفات سفیران می‌توانید از فرش‌قرمز استفاده کنید تا مهمانی‌ها، کنفرانس‌ها ،سمینارها و … خود را مجلل‌تر کرده و با فرش‌قرمز به مهمانان خود ارزش بدهید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
همکاری می کنید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *