فینگرفود

فینگرفود چیست؟

اکثر شما قطعاً نام فینگرفود را شنیده‌اید یا در مهمانی‌ها و مجالس مختلف آن را دیده‌ و طعم آن را چشیده‌اید. ما می‌خواهیم در این مقاله از تشریفات سفیران درباره فینگرفود صحبت کنیم. پس اگر به این کوچولوهای خوشمزه علاقه دارید با ما همراه باشید.

معنای لغوی فینگرفود

finger food از کنار هم قرار گرفتن دو لغت انگلیسی (finger) به معنای انگشت و (food) به معنای غذا تشکیل شده است. در واقع این عبارت به معنای غذای انگشتی است. اگر در گوگل نیز به انگلیسی سرچ کنید که فینگرفود چیست پاسخ این خواهد بود که به هر غذایی که بدون نیاز به قاشق و چنگال و … و با دست خورده شود فینگرفود می‌گویند.

فینگرفود

 

تاریخچه فینگرفود

بسیاری افراد این نظر را دارند که فینگرفودها از ابتدای آفرینش بشر وجود داشته‌اند. زیرا در آن زمان ابزاری برای خوردن غذا وجود نداشت و انسان‌ها مجبور بودند از دستان خود برای خوردن غذا استفاده کنند. اما ما در این مقاله می‌خواهیم ببینیم که فینگرفود به معنای امروزی چگونه شکل گرفته است؟

در سال 1319 که کافه‌ها در آمریکا رونق گرفتند، صاحبان کافه‌ها تصمیم گرفتند تا برای میان وعده غذاهای ساده‌ای تهیه کنند که دشواری تهیه غذاهای معمولی را نیز نداشته باشند. به همین دلیل اقدام به تهیه خوراکی‌هایی کردند که به راحتی با دست خورده می‌شد. و همینجا بود که فینگرفودها به وجود آمدند. با گذشت زمان این غذاهای خوشمزه در کشورهای اروپایی نیز رواج پیدا کرده و حتی به عنوان غذای اصلی سرو می‌شدند.

 

کاناپه چیست؟

در فرانسه مردم به فینگرفود کاناپه می‌گویند. کاناپه به معنای یک جای راحت برای استراحت است. به طور معمول کاناپه از یک تکه نان نازک سرخ شده یا تست شده تشکیل شده که روی آن را با مواد مختلفی می‌توان پر کرد. به همین دلیل به این نوع غذا کاناپه می‌گویند. پس از گذشت زمان غذاهای کوچکی که در مجالس سرو می‌شدند نام کاناپه را به خود گرفتند.

 

فینگرفود در ایران

شاید فکر کنید فینگرفودها به تازگی در ایران رواج پیدا کرده‌اند اما این تصور اشتباه است. از زمان‌های قدیم در شهرهای مختلف ایران فینگرفودهایی با نام‌های لقمه، قاضی، شتر و … وجود داشته‌اند.

اصولا غذاهایی مانند الویه، انواع کوکو، بادمجان و … از فینگرفودهای محبوب در ایران هستند. این غذاها انتخاب بسیار مناسبی برای جشن‌ها و مهمانی‌ها و انواع مجالس به عنوان پیش غذا و حتی غذای اصلی هستند.

 

یکی از خدمات تشریفات سفیران ارائه بهترین فینگرفودها، کاناپه، انواع نوشیدنی و … برای مجالس و سمینارهای مختلف است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
همکاری می کنید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *