تشریفات سفیران

چه خودرو هایی برای تشریفات مناسب هستند

 

تشریفات در لغت به معنای رسمی و در مقیاس کلی تر به مجموعه ای از فرآیند ها و اتفاقات رسمی و یا مجموعه کارها و فعالیت های در مسیر برگزاری یک مراسم رسمی می باشد.مراسمات تشریفاتی می تواند شامل مراسم های افتتاحیه ، سمینار های علمی ، همایش ها ، برگزاری جلسه های مهم کاری درون و برون شهری ،مراسمات تشریفاتی دولتی و خصوصی مانند مراسم اجلاس سران و یا سخنرانی ها می باشد. ناگفته نماند که بسیاری دیگر از فعالیت ها نیز جزء دسته بندی فعالیت های تشرفاتی قرار می گیرند اما در این قسمت به بخشی از مهم ترین های آن اشاره کردیم .حال با علم بر این موضوعات همه ما می دانیم که برای برگزاری یک مراسم تشریفاتی مقدماتی لازم است که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد.

تشریفات در کشور های خارجی و کشور ایران

تشریفات در کشورها و برای سران کشورها که  دارای صنعت خودروسازی هستند معمولا از خودروهای ساخت کشور خود برای تشریفاتیا آمد و شد فردی استفاده می کنند،که افتخار بزرگی برای بنگاه اقتصادی مربوطه به شمار می‌آید از طرفی دولت‌ها نیز به صنعت اتومبیل کشورشان افتخار می کنند. ما درمورد کشورهایی که در این صنعت ضعف دارند، وضعیت به گونه ای دیگر است و اما در کشور ایران ، صنعت خودرو سازی ایران در طول این چند سال بار ها دست به تولید خودرو های تشریفاتی زده است که مهمترین آن ها پژو شش درب بود که بر خلاف انتظار نتوانست نظر ها را جلب کند و خیلی سریع از رده خارج شد . در حال حاضر دولتمردان کشورمان از خودروهای قدیمی اروپاییی از انواع پژو و مرسدس بنز گرفته تا ب ام و های  سری پنج و سری هفت استفاده می کنند .

 

اگر به دنبال خودروهایی مناسب برای قرارهای کاری مهم، مهمانان خارجی، سران کشور و یا شرکت ها و موسسات هستید بهتر است از خودروهای تشریفاتی و ویژه بهره ببریددر ادامه به معرفی تعدادی از خودرو های تشریفاتی که دولتمردان کشور ها از آن ها استفاده می کنند و شاید برای شما جالب باشد می پردازیم .

 

نخست وزیر سابق بریتانیا، دیوید کامرون از یک خودروی جگوار XJ X351 بهره می برد.

تشریفات سفیران

 

ملکه بریتانیا الیزابت همچنان همان خودروی لیموزین بنتلی ای که تنها در دو نسخه منحصرا برای وی در سال ۲۰۰۲ ساخته شده است را سوار می شود.

 

تشریفات

 

صدراعظم آلمان آنگلا مرکل یک خودروی آئودی ضد گلوله A8 L امنیتی سوار می شود.

 

تشریفات

 

رییس جمهور اروگوئه، خوزه آلبرتو مویکا، تا ۹۰ درصد درآمد خود را صرف امور خیریه می کند و گرانبهاترین دارایی وی یک خودروی فولکس بیتل (قورباغه ای) ساخت سال ۱۹۸۷ است.

 

تشریفات

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
همکاری می کنید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *